Jak sprawić, by mała łazienka wydawała się większa niż w rzeczywistości? Co zrobić by salon z aneksem zyskał przestronny wygląd? Mamy 5 sprawdzonych sposobów jak optycznie powiększyć każde wnętrze!Odpowiedni wystrój potrafi sprawić, że nawet najmniejsze pomieszczenie wyda nam się większe, niż jest naprawdę. Jeśli masz problem z aranżacją swojego wnętrza, wydaje Ci się ciasne i klaustrofobiczne, nasze tricki sprawią, że znów odetchniesz w nim pełną piersią. Odpowiedni wystrój potrafi sprawić, że nawet najmniejsze pomieszczenie wyda nam się większe, niż jest naprawdę. Jeśli masz problem z aranżacją swojego wnętrza, wydaje Ci się ciasne i klaustrofobiczne, nasze tricki sprawią, że znów odetchniesz w nim pełną piersią. 

SPOSÓB 1 - LUSTRA

Właściwie umieszczone lustra, nie tylko nadadzą wnętrzu głębi, ale także dodatkowo je doświetlą. Aby uzyskać jeszcze lepszy efekt zastosuj lustra bez ram, albo umieść je bezpośrednio w szafie lub suficie. Możliwości jest nieskończenie wiele, a efekt z pewnością Cię zaskoczy!

SPOSÓB 2 - JASNE KOLORY

Biały kolor ścian to najlepszy wybór w mało przestronnym wnętrzu. W połączeniu z kolorową podłogą lub kolorowym sufitem sprawi, że pomieszczenie wyda się dłuższe i szersze, niż jest w rzeczywistości, a dodatek białych drzwi i mebli stworzy iluzję „otwartego” wnętrza. Dobierając zasłony czy rolety, również warto postawić na jasne lub pastelowe kolory. Im większe, spójne płaszczyzny kolorystyczne utworzymy, tym przestronniejsze wyda nam się pomieszczenie.

SPOSÓB 3 - OŚWIETLENIE

Oświetlenie to prosty i efektowny sposób na powiększenie małego wnętrza. Jeżeli pokój nie posiada dostatecznie dużo światła słonecznego zastosujmy kilka różnych źródeł oświetlenia – dobrze w tej roli sprawdzi się oświetlenie punktowe, przymocowane do ścian lub sufitu. Również smukłe lampy stojące subtelnie wydłużą nam pomieszczenie. Wybierając żarówki pamiętaj jednak, żeby wybierać zimny kolor światła, taki który nada wnętrzu świeżości i przestronności. 

 

SPOSÓB 4 - PODŁOGA

Duże płytki w małym pomieszczeniu to, wbrew pozorom, strzał w dziesiątkę. Tak zaaranżowana, jednolita podłoga, tworząca spójną powierzchnie, nada przestronności małej łazience czy wąskiej kuchni. Jeżeli decydujemy się na panele albo podłogę drewnianą, warto zadbać, aby deski ułożone były prostopadle do okien lub do drzwi. Taki zabieg również optycznie wydłuża wnętrze, a dodatkowo lepiej rozprowadza światło po pomieszczeniu.

SPOSÓB 4 - PODŁOGA

Złota zasada brzmi – mniej znaczy więcej. Małe wnętrza nie potrzebują wielu dodatków – a te niezbędne warto utrzymać w jednolitej, jasnej kolorystyce. Minimalistyczny wystrój to najlepszy wybór do niewielkich przestrzeni, opłaca się więc zrezygnować z krzykliwych kolorów i pstrokatych dodatków. Nie martwcie się jednak… Wasze ulubione kolorowe gadżety na pewno znajdą dla siebie nowe miejsce w innym, większym pomieszczeniu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *